Komise rozhodčích: Bude více arbitrů. Do extraligy míří nováček Bednář, vrací se také sudí Huryta.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Komise rozhodčích připravila dílčí změny v nominačních listinách, úpravy v nasazování rozhodčích k utkáním a výrazně zpřísnila tresty za nesportovní chování vůči rozhodčím.

Extraligu dále nebude řídit rozhodčí Matthias Hollý, naopak na nominační listině pro nejvyšší soutěž nově figuruje rozhodčí Matěj Bednář, který bude střídavě nasazován do Gyrec Extraligy a I.ligy ŠFL. Do druhé nejvyšší soutěže, I.ligy ŠFL , povýšil rozhodčí Vojtěch Dvořák, činnost naopak ze studijních důvodů dočasně přerušil Matěj Otáhal. V II.lize ŠFL budou nově nasazováni Daniel Burkart a Filip Havlík, vrací se také Jáchym Huryta.

Z rozhodnutí komise rozhodčích bude nově výrazně zvýšen počet utkání, která budou řízena systém dvou hlavních rozhodčích, omezuje se tak stávající systém, kdy k některým utkáním bude nasazován jen jeden hlavní rozhodčí.

Současně byla schválena změna, která umožní disciplinární komisi udělit nejvyšší možný trest, tj. vyloučení ze soutěže, v případě, že dojde k nesportovnímu chování vůči rozhodčím. Rozhodčí mají také možnost v takových případech předčasně ukončit utkání se všemi důsledky, které z takové situace pro tým dodatečně plynou.

„Rozhodčí budou na hřišti nezávislou autoritou, budou se snažit být i nadále maximálně féroví, ale potřebují klid na práci, nikoliv vypjaté prostředí plné kritických pohledů na každou jejich dílčí chybu,“ dodává šéf rozhodčích Michal Havelka.

Komentáře