Literární dílny v Mahence

Foto: KJM

Píšete? Nezáleží na tom, jestli jenom mimořádně vynikáte ve slohovkách, tvoříte šuplíkový román nebo už vám něco vyšlo i tiskem – každý psavec občas zatouží vylézt z nory a setkat se s lidmi stejně „postiženými“.

V Brně, konkrétně v Knihovně Jiřího Mahena, jedno takové setkávací místo existuje. V rámci literárních dílen se tu schází mladí psavci a pod vedením spisovatelky Terezy Temnářky Matouškové tvoří, debatují o svých textech a o všem možném i nemožném, co se psaní týká.

Projekt funguje už několik let a má za sebou řadu úspěchů – tím největším je povídkový sborník Zapadlý kout, složený z prací účastníků dílen, který vyšel v roce 2014 vydaný za podpory KJM. Momentálně pilně pracujeme na druhém dílu.

Dílny se konají jednou měsíčně v hlavní pobočce Mahenky (Kobližná 4) v dětském oddělení. Datum těch prvních připadá na čtvrtek 15. 9., začínáme v 15:30. Pokud byste toužili po více informacích, navštivte Temnářčiny stránky (temnarka.blog.cz) a Facebook, případně se stavte za mnou, ráda vám zodpovím jakékoliv dotazy.

Pokud vás tenhle článek aspoň trochu zaujal, rozhodně na dílny zkusmo dorazte. Většina účastníků se pohybuje ve věkové kategorii –náct a je to skutečně milá parta, takže se nemusíte bát, že byste nezapadli. Navíc už je na čase, aby měl Gyrec na dílnách početně důstojné zastoupení.

Těším se na vás 🙂 !

Helena Drdlová, OKTÁVA B

Foto: KJM

 

 

Komentáře