I v Jeseníku se umí bavit!

Foto: Iveta Malá

Jeseník – dvanáctitisícové město ležící na severovýchodě republiky v lůně přírody. Když jsem sem v srpnu při svých prázdninových toulkách zavítal a zahlédl plakát na akci s názvem „Jesenicko se baví – dny piva a pohody“ hned mě zaujal.  A tak jsem 6. srpna vyrazil do areálu Astur.

Dopolední část byla věnována hudebnímu tělesu Down Beat Dixieland Band a swingu v podání The Priester Sisters. Odpoledne zahájili šumperští Fleksible. Pak již následoval hlavní bod programu – Petra Janů, která společně se  skupinou Amsterdam zazpívala své největší hity. Ve skvěle rozjeté zábavě pokračovala čím dál populárnější indie-rocková skupina Nebe a i přes to, že krátce sprchlo posluchače během koncertu rozhodně neztratila.

Foto: Iveta Malá
Petra Janů

Večer ještě zazněl rock v podání skupiny Imodium a jesenické kapely YesBlues a DW8.

Za zmínku rozhodně stojí i doprovodný program – přes 30 druhů piva, soutěže, bohaté občerstvení i atrakce pro děti.

I když tady v Brně máme nesrovnatelně větší festivaly, tak i přesto mají podobné akce jako „Jesenicko se baví“ něco do sebe – vystupující máte takřka na dosah, na lístky nečekáte ve dlouhých frontách a ani na ně nemusíte vydělávat celý den, ale hlavně zde panuje příjemná „rodinná“ atmosféra, které obří festivaly nemohou konkurovat.

Tak to někdy taky zkuste a vyražte třeba právě do Jeseníku. 😉

Foto: Iveta Malá
Imodium

Komentáře