Tři nejpoužívanějších fráze online výuky

autor: Patrik Michálek, kvarta A

Všichni jsme již strávili nějaký ten čas doma při online výuce. Ta je plná otravných, nudných, ale i zajímavých momentů. Já jsem vybral tři fráze, o kterých si myslím, že jsou nejvíce používané.

  1. “Zapněte si kamery, prosím.” – Pokud vstáváte minutu před první hodinou a hned při ní vám profesor řekne tuto větu, tak si dokážu představit, že klikání na ikonu kamery může být opravdu bolestivé. A pokud máte hyperaktivního pětiletého bratra, který si vybral váš pokoj jako jeho vojenskou základnu, tak vím, jak pomalé to zapínání kamery může být. Ještěže tu je možnost nastavení pozadí.
  2. “Já se omlouvám, ale mám technické potíže” – Někdy to je pravda, většinou ne. Takhle bych to asi popsal. Občas, když slyším od některých mých nebohých spolužáků věty jako: “Já nemám mikrofon, nefunguje mi,” mám chuť na ně uspořádat dobročinnou sbírku. Ne, vážně, myslím si, že výmluva “nemám mikrofon” opravdu není dostačující. 
  3. “Počkáme, než se připojí ostatní.” – Někdy minutu, někdy dvě, někdy deset. Někteří profesoři jsou vstřícní i po připojení za patnáct minut s výmluvou: “Měl jsem technické potíže,” někteří vyžadují připojení na hodinu pět minut před začátkem. Kdyby to bylo na mně, narval bych všem, co se připojí později než po pěti minutách, pozdní příchody. Naštěstí o tom ale nerozhoduji.

zdroj fotky: Getty images

Komentáře