Majáles se blíží. A jak to bude s počasím?

Majáles je tady – všechny kulisy máme připravené, texty k rolím (snad) bezpečně uložené v hlavě. Ale co počasí? Naše bláhová představa o krásném, teplém a slunném prvním máji bez deště byla zborcena zrovna minulý rok, kdy si z Majálesu snů 2015 někteří z nás odnesli spíše než satisfakci ze scének pořádnou rýmu.

Podle předpovědí ze tří nezávislých meteorologický webů, které jsme pro tento účel vybrali, by mělo být počasí o něco lepší než minulý rok. Oblačno až zataženo s teplotami kolem 15 °C sice Majálesu moc nepřidají punc „oslavy příchodu jara“, přesto však lepší než se na lavičkách amfiteátru smažit při třiceti stupních. Nebo jak minulý rok přes deštníky všude kolem ani nevidět, co se to vlastně na pódiu děje.

Takže, shrňme si to:

Dle norského serveru yr.no budou teploty od 10 do 16 °C, oblačno přes celý den. Vizte web http://www.yr.no/place/Czech_Republic/South_Moravia/Brno/hour_by_hour.html.

Německý web wetteronline.de sice u nás není možná tolik známý, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že počasí předpovídá většinou výborně. Server je o něco optimističtější – s teplotami 12 až 16 °C by mělo být oblačno až polojasno a je také předpovězena minimální pravděpodobnost srážek (5-10 %). Pro více informací přejděte na http://www.wetteronline.de/wetterprognose/bruenn?start=2 (jen malá poznámka, web je v němčině).

No a nakonec českou klasiku – hydrometeorologický ústav (http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/kraje/jihomoravsky). V jeho předpovědi pro Jihomoravský kraj se můžeme dočíst v podstatě to stejné, co předpovídá web wetteronline.de:

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty
15 až 19 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný východní až severovýchodní vítr 3
až 6 m/s.
CHMÚ, pobočka BRNO

Pro nejaktuálnější informace ohledně deště (nebo i sněhových srážek – letošní aprílové počasí nám ukázalo, že umí i toto) doporučuji sledovat web radareu.cz – tedy akuální radarové info o srážkách se zpožděním jen cca 15 minut.

Takže jak vidíte, počasí se tento rok asi celkem vydaří. No a zbytek už je jen na nás – účinkujích ve scénkách – a také na samotných organizátorech letošního Majálesu her 2016!

foto: organizátoři Majálesu her 2016

 

Komentáře