Kamery ve škole: známe podrobnosti

Foto: Hustvedt, Wikimedia

Během podzimních prázdnin se bude ve škole instalovat kamerový systém. Jedná se celkem o šest venkovních kamer s nočním přísvitem a dvě vnitřní kamery. „Občas se stane, že si někdo udělá party na naší školní zahradě. Tomu chceme zamezit.“ objasnil pan ředitel účel tohoto systému. Bude sledován téměř celý prostor školní zahrady. Vnitřní kamery budou u vchodu a hlavního schodiště. „Odpoledne školu pronajímáme. Chceme v případě incidentu umět dohledat, zda se po škole někdo nepohyboval.“ dodává.  Mimo jiné systém zahrnuje i možnost sledování na dvou monitorech. Jeden z nich bude umístěn na vrátnici.

Foto: Gymnázium Brno-Řečkovice
Altán na zahradě

Vedení školy zatím zvažuje délku uchovávání záznamů, ale mělo by se jednat minimálně o čtrnáct dnů. Je však otázkou, zda nebude tuto dobu nutné přehodnotit tak, aby ji akceptoval i Úřad pro ochranu osobních údajů, který uvádí, že doba uchovávání záznamů musí být stanovena tak, že nepřesáhne dobu potřebnou k tomu, aby bylo možné zaznamenaný incident dále prošetřit, tedy ve všední dny 24 hodin a o víkendu tři dny.

Doufejme tedy, že systém zvýší naši bezpečnost a nebude podobně zbytečný jako branka na čip, která je vzdálena jen pár desítek metrů od neustále otevřené brány pro zásobování.

Komentáře