Gyrec Extraligu bude řídit 8 rozhodčích

Na nominační listině pro nejvyšší soutěž, Gyrec Extraligu, navržené komisí rozhodčích a schválené vedením ŠFL figuruje 8 hlavních rozhodčích, celkem je na nominační listině ve všech soutěžích zařazeno 22 rozhodčích.

Činnost ukončili hlavní rozhodčí Jáchym Huryta, Jan Pavlok, Tomáš Sokop, Michael Studený, Michal Šenkyřík, Jan Švácha a David Titz. Jáchym Huryta s Michaelem Studeným budou nadále působit jako zapisovatelé, resp. delegáti.

Na nominační listině pro extraligu naopak figurují 3 nováčci (Matthias Hollý, Michal Rada a Ondřej Sukač).

Část rozhodčích – Martin Mužík a Ondřej Sukač – bude střídavě delegována také na utkání druhé nejvyšší soutěže, I.ligy ŠFL. Se statutem profesionálů budou v sezoně 2015/16 působit 3 rozhodčí – Michal Havelka, Lukáš Hudeček a Jakub Švantner.

Z rozhodnutí vedení ŠFL budou sudí k utkáním Gyrec Extraligy a také play off I.ligy ŠFL vybíráni pomocí losování. V praxi to bude prováděno pomocí losovacího programu.

Školení rozhodčích

I v nadcházejícím ročníku bude pokračovat Program rozvoje rozhodčích, jehož cílem je vychovávat kandidáty nominace pro Gyrec Extraligu. Tímto programem již prošlo 11 rozhodčích, z nichž Lukáš Hudeček, Jáchym Huryta, Michal Rada, Ondřej Sukač a Michael Studený již v nejvyšší soutěži figurují nebo figurovali. Nadstavbovou část programu tvoří projekt Akademie rozhodčích, který má urychlit proces přípravy hlavních rozhodčích s předpoklady pro řízení nejvyšší soutěže a školních turnajů, případně i utkání České florbalové unie. V sezóně 2015/16 byli do rozvojových programů zařazeni Matěj Bednář, Vojtěch Dvořák, Jiří Hájek, Jakub Henzl, Matthias Hollý a Pavel Zima.

Do utkání Gyrec Extraligy, CHL a různých reprezentačních utkání budou nasazováni vždy dva rozhodčí. V I.lize ŠFL bude v základní části obvykle jeden sudí, na vybraná utkání a celé play off dva rozhodčí. Základní část II.ligy ŠFL bude řídit jeden rozhodčí, zápasy play off odpískají dva arbitři.

Neomezený počet vetací

Týmy i letos mohou podat stížnost na výkon rozhodčích na konkrétní situace v utkání nebo jednoho rozhodčího vetovat, což znamená, že daný arbitr nebude pískat zápasy daného týmu. Vetací je neomezený počet a týmy mohou jména vetovaných sudích neomezeně měnit, každý tým ale může mít aktuálně vetovaného maximálně 1 rozhodčího, což znamená, že každá nová vetace od daného týmu ruší předchozí vetaci od stejného týmu.

Hlavní rozhodčí – Gyrec Extraliga 2015/16

Michal HAVELKA, Matthias HOLLÝ, Lukáš HUDEČEK, Ondřej KREJČÍ, Martin MUŽÍK, Michal RADA, Ondřej SUKAČ, Jakub ŠVANTNER

Komentáře