Elektronické třídnice první den v provozu

iPad 2 Mini

První den “ostrého” provozu mají za sebou elektronické třídní knihy. Až do konce pololetí však budou profesoři zapisovat absenci a obsah hodin i do původních papírových. Do systému se budou zaznamenávat i známky a škola jej bude využívat, jak při komunikaci s žáky, tak i s rodiči. Nahradit by měl tedy SAS i Moodle.

Cena systému

Dle ceníku uvedeného na webu provozovatele systém měsíčně stojí 1 800 Kč. Škola také musela zaplatit pořizovací poplatek 3600 Kč.

Gymnázium nakoupilo celkem 43 tabletů iPad mini 2 RETINA a 43 pouzder. Jeden tablet vyšel na přibližně 7360 , pouzdro na dalších 300 Kč. Provoz iOS vyžadovaly podmínky výběrového řízení, ačkoliv to pro chod aplikace není nutné.

Zdroj: edookit.cz
Ukázka systému Edookit

Přínos pro studenty, rodiče i profesory

S elektronickými verzemi třídních knih bezesporu odpoadnou jisté problémy, třeba jejich neustálé hledání, které zažil snad každý. Rodičům přinese kompletní přehled o absenci a možnost ji omluvit přes internet. Další výhodou je také bezpečné umístění dat v cloudu. Žáci zase vidí jakou látku zameškali a jaké úkoly mají zadány od vyučujících.

Zdroj: edookit.cz
Ukázka systému Edookit

 

Možné problémy?

Bohužel aplikace nepodporuje offline zadávání dat, a tak ve třídách, které nejsou pokryty Wi-Fi se nelze připojit. “Ve 304 nejede WiFi, takže Polic chodil po chodbě a řval “Kdo chybí?”” komentoval poměrně vtipnou situaci jeden ze studentů na Facebooku.

Komentáře